Co bardziej boli: ASG czy paintball?

Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z rozgrywkami takimi jak Paintball czy ASG, boją się bolesności tego sportu. Już na samym początku chcemy podkreślić, że mając odpowiedni ubiór, uderzenie kulką nie jest bardzo bolesne – jest po prostu lekko odczuwalne. Siniaki mogą pojawić się wtedy, gdy gracze nie mają na sobie odpowiedniego ubioru i sprzętu. Podczas której z tych gier można mocniej poczuć uderzenie kulką? Wyjaśniamy!
ASG i paintball – co je różni?
Gry te w założeniu są do siebie bardzo podobne – dwie drużyny walczą ze sobą na specjalnie przygotowanej przestrzeni, zdobywając punkty. Podstawową różnicą jest wygląd broni. Ta stosowana do gry ASG jest repliką broni bardzo zbliżoną wyglądem do oryginału. Rodzaje broni są bardzo zróżnicowane. Różnicą są także kulki – te w paintballu wypełnione są kolorową farbą, która dodaje więcej frajdy podczas rozgrywek. Brak farby w rozgrywkach ASG nie daje pewności, że przeciwnik został trafiony.
ASG czy paintball – co bardziej boli?
Lekki ból, a raczej dyskomfort spowodowany trafieniem, jest porównywalny w tych dwóch grach. Posiadając odpowiedni strój, kulki nie przebijają skóry, często trafienie nie jest mocno odczuwalne, w wyjątkowych przypadkach mogą powstać siniaki. Warto zatem spróbować obu tych gier i wybrać tę, która daje najwięcej frajdy. Z całą pewnością paintball jest grą bardziej dostępną dla dzieci i młodzieży oraz dla osób, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z bronią.

Dobry sprzęt i strój są istotnymi elementami efektywnej potyczki
Aby paintball czy ASG sprawiały graczom maksymalną radość i satysfakcję, warto wybrać odpowiedni sprzęt. W miejscach takich jak Arena Mocy, a więc największego w Polsce pola paintballowego, istnieje możliwość wypożyczenia wysokiej jakości sprzętu, w tym ochraniaczy i odzieży ochronnej. Do dyspozycji graczy są mundury, kamizelki, bluzy, spodnie, czy rękawiczki. Oczywiście trzeba pamiętać o maskach, które chronią twarz, a zwłaszcza oczy. To wszystko pozwoli na zachowanie bezpieczeństwa i zminimalizowanie możliwości wystąpienia jakiejkolwiek bolesności podczas trafienia.